Skip to main content
Działamy lokalnie, myślimy globalnie
Logo Antea Group - No text - Angled - Transparent
O nas

Działamy lokalnie, myślimy globalnie

Droga do Antea Group

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku pod nazwą CITEC. Jej właścicielem była spółka Tractebel Engineering, należąca do grupy GDF SUEZ (obecnie ENGIE). Początkowo specjalizowała się w usługach inżynieryjnych i konsultingowych dla gospodarki wodno-ściekowej. Z czasem poszerzała zakres świadczonych usług oraz obszar działalności o kolejne sektory. W czerwcu 2009 roku zmieniła nazwę na Tractebel Engineering, natomiast w maju 2019 roku nastąpiła zmiana właścicielska i wejście w struktury międzynarodowej Grupy Antea.

O Antea Polska S.A.

Obecnie firma działa pod nazwą Antea Polska S.A. i zatrudnia ok. 100 pracowników w biurach zlokalizowanych w Katowicach, gdzie mieści się siedziba oraz w Gdańsku i Warszawie. Jest jednym z liderów rynku inżynieryjnego i konsultingowego w Polsce, a jej kompleksowa i dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów oferta obejmuje wszystkie fazy realizacji inwestycji w obszarze energetyki, gazu, szeroko rozumianej infrastruktury oraz ochrony przed zmianami klimatu.

Kompleksowe i profesjonale usługi

Antea Polska świadczy profesjonalne usługi obejmujące m.in. Due Diligence, koncepcje, studia wykonalności, projektowanie, doradztwo techniczne oraz pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu lub Inwestora Zastępczego. Pomaga także w pozyskaniu bezzwrotnych dotacji w ramach programów operacyjnych.
Oferta jest skierowana zarówno do podmiotów z sektora publicznego, jak i prywatnego. Antea Polska to niezawodny partner m.in. operatorów elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni, developerów oraz przyszłych właścicieli farm wiatrowych i fotowoltaicznych, operatorów gazociągów, stacji gazu i LNG, a także urzędów morskich, zarządów portów czy spółek zarządzających gospodarką wodną.

Nasze atuty

Doświadczony, wielobranżowy zespół specjalistów, skuteczne i nowatorskie rozwiązania oraz wsparcie międzynarodowej sieci spółek Grupy Antea obecnych ze swoimi projektami na 5 kontynentach, to niepodważalne atuty firmy. Pozwalają one na realizację zróżnicowanych i zaawansowanych technicznie projektów oraz budowanie długoletnich, partnerskich relacji z klientami.

Najważniejsze wydarzenia

Timeline slide
30.10.1992

Powstanie firmy pod nazwą CITEC

Timeline slide
2000

Otrzymanie certyfikatu ISO 9001

Timeline slide
2006

Intensywny rozwój w sektorze energetyki

Timeline slide
06.2009

Zmiana nazwy na TRACTEBEL ENGINEERING S.A.

Timeline slide
2012

Pierwszy projekt gazowy

Timeline slide
2013

Otwarcie biura w Gdańsku

Timeline slide
2013

Wejście w sektor hydrotechniki morskiej

Timeline slide
05.2019

Zmiana nazwy na ANTEA POLSKA S.A.

Timeline slide
06.2021

Otwarcie biura w Warszawie

Droga do Antea Group

Od początku działalności firmy jesteśmy częścią międzynarodowego środowiska. To pozwala nam patrzeć szerzej i widzieć więcej.

Chcesz przenieść firmę na wyższy poziom?

Pomożemy Ci w tym

image-alt
image-alt
image-alt
image-alt
image-alt
image-alt
image-alt
image-alt

Razem z nami zmieniaj świat na lepszy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies

Wybierz rodzaj plików cookie, które chcesz zaakceptować

Więcej informacji