Nabycie przez Antea Group akcji polskiej spółki Tractebel (Engie) zostało oficjalnie zakończone. W ubiegłym roku holenderska firma inżynieryjno-konsultingowa ogłosiła zamiar przejęcia polskiej firmy konsultingowej.

Tractebel Polska do tej pory była częścią międzynarodowej grupy Tractebel (Engie). Spółka posiada biura w Katowicach oraz Gdańsku i zatrudnia około stu pracowników. Od początku swojej działalności jest wiodącym dostawcą usług inżynieryjnych i konsultingowych w dziedzinie energii konwencjonalnej i odnawialnej oraz gazu i infrastruktury.
Po przejęciu Tractebel Polska będzie prowadzić działalność pod nazwą Antea Group.

Ambicje

Przejęcie polskiej spółki jest kolejnym krokiem w realizacji międzynarodowej strategii rozwoju Antea Group. Jak wyjaśnia Dyrektor Generalny Antea Group Rob van Dongen - "jesteśmy przekonani, że wiedza inżynierów odegra ważną rolę w transformacji energetycznej. W Europie przewidujemy wzrost zapotrzebowania na specjalistyczną wiedzę i usługi w dziedzinie energii odnawialnej i zrównoważonego rozwoju. Poprzez nabycie polskiej spółki zamierzamy rozpocząć intensywny rozwój na rynku Europy Wschodniej".